Işık Saçan Kadınlar

Işık Saçan Kadınlar

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Antalya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koordinesinde ‘Türkiye Yüzyılında Kadın Hakları Paneli’ gerçekleştirildi.

Panel, kadın kooperatiflerinde ve kadın konuk evinde kalan kadınların ürettiği el emeği ürünlerine de ev sahipliği yaptı. Ayrıca Bakanlığın Hukuk işleri genel müdürü katılımıyla üç gün boyunca Hukuk Fakültesi öğrencilerine, hukuk klinikleri uygulaması eğitimi programı verilerek ilgili mevzuatlar anlatıldı. İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan sosyal, kültürel, spor ve ekonomi alanında bir çok başarıya imza atan kadınların,  ilham veren hikayelerini içeren video gösterimi yapıldı. Antalya Valisi Sayın Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin’in katılımlarıyla gerçekleşen bu anlamlı günde kendi alanlarında yaptıkları işlerin en iyi örneği olan kadınlara Vali Hulusi Şahin tarafından paketleri takdim edildi.


Yaşlı ve engellilere (19 yaş üstü ruhsal ve bedensel grup) hizmet veren Antalya ve Türkiye’de ki 500 yataklı ilk yatılı bakım merkezini ve huzurevini hayata geçiren Mukaddes Aksoy, başarılı çalışmalarıyla bu anlamlı günde plakete layık görülen isimlerden oldu. Erişebilirlik ve TSE kalite belgesini alarak 250 uzman personel ile insan onuruna yakışan bir hizmet vermekten ve Türkiye Yüzyılını yarınlara ışık saçan kadınlarından biri olarak görüldüğü için gurur duyduğunu ifade eden Aksoy, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla yürümeye devem edeceğini kaydetti.