MUKADDES AKSOY KİMDİR?

MUKADDES AKSOY KİMDİR?

1962 yılı Kozan/Adana dogumlu emekli hemşiredir.

Özel sektörde çalışma hayatına devam etmiştir. Okul öncesi eğitimde 0-12 yaş anaokulu ve çocuk kulübü işletmeciliği yapmıştır.

Ayrıca Kreşler Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Bu sektörün yanında yemek şirketi, estetik, güzellik merkezi alanında faaliyet gostermiştir.

1999 yılında Antalya’daki ilk özel Huzurevini açtı. Huzurevinden sonra 2007 de 19 yaş üstü bedensel, zihinsel ve ruhsal engellilerin bakım, tedavi, barınma ve rehabilitasyonunun yapıldığı 4 şubesi ile bakım merkezlerini hizmete sunmuştur.

2010 yılında Türkiye'deki Özel Engelli Bakım Merkezleri Derneği'nin kurucusu olup 5 yıl Başkanlığını yapmıştır. Ayrıca Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği'nin (AGİDER) kurucularındandır, 5 yıl başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. Yaptığı çalışmalarından dolayı, sivil toplum örgütlerinden ve sosyal hizmet kuruluşlarından sayısız kez Teşekkür Belgesi, altın madalya ve üstün hizmet başarı belgesi ile en başarılı iş kadını seçilerek ödüllendirilmiştir.

2019 yılı itibari ile yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi seçilerek sosyal hizmetler ,engelsiz yaşam, kadın erkek fırsat eşitligi, basın ve halkla ilişkiler komisyonlarında halen görev yapmaktadır . 2019 ylında 500 yatak kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük bakım komplesini faaliyete geçirmiştir.